Найвидатніша постать

Доктор медицини і філософії, Нірмала Шрівастава (духовне ім'я — Шрі Матаджі Нірмала Деві) народилась 21 березня 1923 року в Індії в освіченій християнський сім'ї древньоіндійського царського роду Шаліваханів.

5 травня 1970 року Нірмала Шрівастава відкрила унікальний метод Самореалізації, яка відбувається шляхом пробудження Кундаліні — внутрішньої енергії людини.

Необмежені можливості Кундаліні, яка є відображенням Всепроникаючої Енергії Всесвіту, можна побачити у прояві самої Шрі Матаджі. Її знання в області медицини, генетики, біології, фізики, хімії, психології, педагогіки та інших наук зробили тиху революцію в науці та духовності. Щорічно проходять наукові міжнародні конференції по вивченню феномена Сахаджа Йоги. Вібрації, які випромінює Шрі Матаджі, а також Її фотографії мають очищаючі і цілющі властивості. Сфера діяльності Нірмали Шрівастави не має меж. Вона є природженим архітектором. По її проекту споруджені прекрасні пам'ятники й будівлі по всьому світу. В Лакнау, наприклад, за Її проектом споруджено будинок у формі теплохода. Нею винайдений новий штучний матеріал, який має вигляд природного каменю. Нірмала Шрівастава має витончений смак до мистецтв і сама також захоплюється живописом, музикою, поезією. Вона є організатором прекрасних концертів, на які запрошуються найкращі музиканти світу. По Її ініціативі в Індії відкрито Музичну Академію. У якості великої покровительки мистецтв, Нірмала Шрівастава відіграла значну роль у відродженні класичної музики. Вона довела, що вібрації модної зараз поп-музики, рок-музики наносять велику шкоду чакрам і клітинам головного мозку людини, тоді як вібрації класичної музики позитивно впливають на нервову систему.

Шрі Матаджі створила молодіжне кінематографічне товариство, щоб направити енергію молодих на відродження моральних принципів. Вона пише: "Артисти повинні піднімати публіку на рівень високого мистецтва, а не опускатися до її дешевих потреб. Артисти — квіти творчості, найдорожчі члени людського суспільства".

Шрі Матаджі любить вирощувати квіти. В 1993 році Вона перша виростила в Пуні (Індія) тюльпани. Її рози отримували багато разів призи на виставках усього світу. Її методи стали використовувати в сільському господарстві для підвищення урожайності. Нірмала Шрівастава — чудовий лікар. Нею вилікувано багато безнадійно хворих людей, серед котрих відомі громадські та політичні діячі. Під Її наглядом функціонують лікарні, які безкоштовно лікують методами Сахаджа Йоги.

Нірмала Шрівастава розробила унікальну систему освіти, яка успішно застосовується в багатьох країнах світу і довела свою єфективність і життєздатність.

Та основною місією життя Нірмали Шрівастави є дача людям Самореалізації. Вона невпинно веде наукову, практичну та духовну діяльність, бере участь у міжнародних наукових конференціях. Її програми збирають великі аудиторії, транслюються по телебаченню. Шрі Матаджі неодноразово запрошувалась в ООН для проведення програм Сахаджа Йоги.

За видатні заслуги перед людством і за свою миротворчу діяльність Шрі Матаджі нагороджена медаллю Миру ООН і є почесним громадянином багатьох країн світу. За значний внесок в розвиток науки й духовності в 1997 році Єдиним міжнародним фондом Нірмала Шрівастава занесена до списку найвидатніших постатей планети.

В 1999 році на науковій конференції у Києві було підкреслено: "Сьогодні з повною відповідальністю ми заявляємо, що учення Сахаджа Йоги, яке подарувала світу Шрі Матаджі, може змінити й врятувати світ."